Mlade bomo učili…
…kako graditi in negovati dobre odnose; v prvi vrsti s seboj, potem pa seveda s svojimi najbližjimi in tistimi, s katerimi so v bolj profesionalnih odnosih (sošolci, profesorji in kasneje delodajalci; tudi tistimi, pri katerih opravljajo prakso ali počitniško delo).
…Odnosi gradijo dobra prijateljstva; spoznavali bomo, kako biti dober prijatelj, kako se pogovarjati.
…Dotaknili pa se bomo tudi tega, kako ustvarjati in vzdrževati pozitivne uspešne ekipe, kako jih voditi, pozitivno komunicirati ter kako poiskati tisto delo, v katerem bomo našli smisel in bomo v njem uživali.
Ker se sreča vedno in povsod začne pri vsakem posamezniku, bomo kar nekaj pozornosti namenili tudi treningu sreče – kako vsak dan znova poskrbeti za svojo srečo, kako krepiti svojo odpornost, da smo pripravljeni na težke čase, kako poskrbeti za prožno razmišljanje, si postaviti osebne in poslovne cilje.
Srečni ljudje smo dokazano bolj učinkoviti in ustvarjalni, imamo več zagona in motivacije, posledično pa smo tudi bolj uspešni pri tem, kar delamo.
Bolj prožno razmišljamo, gradimo boljše odnose, bolje komuniciramo in sodelujemo z drugimi.
Na splošno smo bolj zdravi, dobre volje, optimistični, bolj družabni ter odporni v stresnih in kriznih situacijah, pa še učimo se hitreje.
Na nenehno in hitro spreminjajočem se trgu delovne sile se mladi ob vstopu vanj srečujejo z vedno večjimi in številčnejšimi izzivi. Da bi bili konkurenčni kot zaposleni, vodje in kot podjetniki je zanje ključnega pomena, da razumejo in znajo prevzeti odgovornost za svoje življenje. Tako bodo tudi pripravljeni na prihodnost dela, ki bo od njih zahtevala visoko stopnjo prilagodljivosti (nestabilnost delovnega okolja, lokacija dela, delovne ure, oblike dela,…), pozitivno in agilno miselno naravnanost, nenehno ter vseživljenjsko učenje in razvoj t.i. mehkih veščin prihodnosti.